Gayrimenkul Yatırımı Yapmadan Cevaplamanız Gereken Sorular

  • 2 yıl önce
  • 0

Gayrimenkul söz konusu olduğunda birçok kişi yatırımın değerli olup olmadığını soruyor.Daha fazla para getiren bir mülkiyet biçimi var mı?Satın almadan önce ilginizi çeken mülklerin varlık türünü ve konumunu kontrol edin mutlaka.

Gayrimenkul söz konusu olduğunda güven çok önemlidir.Peki bir sonraki yatırımınızla ne yapacağınızı nasıl anlayacaksınız?Almak istediğiniz bir  mülke yatırım yapmadan önce kendinize sormanız gereken sorular?

-Gayrimenkul neden satılıktır?

Listelenen ilandaki  mülkler her zaman gözünüze çarpacak.Ama önce neden satılık olduğunu analamalısınız.Mülkün beklediğinizden daha ucuza satılmasına neden olan bir sorun var mı?

-Gayrimenkulün durumu nedir?

Mülkün durumu ile ilgili herhangi bir sonuç çıkarmamalısınız.Teklif vermeden önce uzman bir gayrimenkul danışmanından açıklama, rapor almanız tercih edilmeli.Mülkü mülkte yaşayanları rahatsız etmeden gayrimenkul danışmanınız tadilat gerektirip gerektirmediğini ortaya koyar.

-Mahalle nasıl?

Lokasyon yönüyle ulaşım hastane okul sosyal donanım olarak üne sahip bir mülke yatırım yapmak satın almak karlılığınızı etkileyip etkilemeyeceğini bilmelisiniz.

-Yapıların kalitesi

Bu çok önemlidir.Çünkü mülkün herhangi bir yapısal zorluğu olup olmadığını bilmeniz gerekli.Olması gereken yapı izinleri belgelenmiş olup olmadığını kontrol etmek.Ona göre zamandan ve paradan tasarruf etmek için almak istediğiniz mülkün yapım yılını araştırmak önemlidir.

Son olarak gayrimenkul yatırımı paranızı değerlendirmenin esnek bir yolu olabilir.Ancak herhangi bir satın alma yapmadan Referans Türkiye Safir Gayrimenkul ofisine gelip alanında uzman, bölgelerinde profesyonel gayrimenkul danışmanlarımızdan yardım alın.

Daha fazla bilgi için https://referansturkiye.net/safir-gayrimenkul-is-yasam-tarzi/ ziyaret edin.

 

Görüşlerini belirt

Compare listings

Karşılaştır