BİR DAİRE SAHİBİ OLMAK MI YOKSA DAİRE KİRALAMAK MI FİNANSAL OLARAK DAHA MANTIKLI?

  • 2 yıl önce
  • 0

Hayatınız ve kariyerinizle nerede olduğunuza bağlı.Kiralamanın bir avantajı, taşınmanın çok daha kolay olmasıdır ve kariyerinizde ,yer değiştirme yeteneğinin,başka türlü sahip olamayacağınız umut verici fırsatlara yanıt verebileceğiniz anlamına geldiği bir noktadaysanız,devam etmeye değer olabilir.Diğer bir avantaj ise duyarlı bir ev sahibiniz olduğunu varsayarsak  ev ile ilgili işleri kendiniz düzeltmek  için fazla zaman harcamanıza gerek kalmamasıdır.

Bunların sizin için çok büyük faktörler olmadığını ve kredi kartı borcu ödemek gibi acil finansal ihtiyaçlarınız olmadığını varsayarsak ,bir ev satın almak daha mantıklı olabilir.Tek bir gayrimenkul birimi satın almanın çeşitlendirilmiş bir yatırım olmadığını unutmayın, bu nedenle borsa yatırım fonları,altın ,dövize yatırım yapmak daha az kaybettirebilir.

Başka bir deyişle 2007-2008 mali krizi sırasında konut balonu patladıktan sonra ev sahiplerin negatif öz sermayeye sahip olduğu anlamına geliyordu. Bilinçli bir karar vermek için,konut piyasasının satın almayı düşündüğünüz alan için hangi yöne gideceğini beklediğinize dair kabaca bir tahminde bulunmalısınız.Ve satın almaya karar verirseniz uzman danışmanlarımız size tavsiye kaynağı olabileceğini unutmayın.

Ev sahip olmanın en büyük avantajı sizi tahliye edebilecek bir evsahibine sahip olmamanın verdiği huzurdur.İpoteğiniz varsa ödemeleri yapmazsanız bankanın yine  size haciz yapabileceğini unutmayın.Bir ev sahibi olmak koşullarınıza uygunsa iyi bir zaman olabilir.

Hangi durumlarda  bir daire kiralamak bir ev satın almaktan daha ekonomik olabilir ona bakalım?

Bir bölgede yaşaması beklenen süre birkaç aydan birkaç yıla kadar ise satın almak iyi bir seçenek değildir.

Yerel konut piyasasının değişken veya öngörülemez olma olasılığı yüksektir.Bazı alanlar konut fiyatlarında değerlerinde oldukça istikrarlıdır, bazı alanlar sık sık değişebilir.

Geliriniz tahmin edilemez ;tutarsız veya öngörülemez olduğunda kira gibi sabit bir faturaya sahip olmak iyidir.

Kişilerin tercihleri kiralamak ya da satın almaksa  güvenin adresi Referans Türkiye Safir Gayrimenkul’de uzman danışman ekibi olarak  müşterilerimize  7/24 danışmanlık hizmeti vermekteyiz.Yer  Değil Yol Gösteriyoruz. Ek İşimiz Değil İşimiz Gayrimenkul……

Görüşlerini belirt

Compare listings

Karşılaştır