BURSA’DA KONUTA YATIRIMIN AMORTİSİ

  • 2 yıl önce
  • 0

Bursa ilinde ortalama geri dönüş süresi 18-21 yıl

Bursa ilinde kiralık konutların ortalama metrekare birim kirası 14 TL.Satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Aralık 2021 itibariyle 3256 TL. Satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 247.750 TL ile 412.900 TL arasında.

Senelik fiyat ortalamalarına bakıldığında Nisan 2021 Bursa ilinde en çok değer artışı gösteren ilçeler sırasıyla Gemlik ,Karacabey,Nilüfer,İnegöl,İznik olduğu gözlemlendi

Türkiye genelinde konut yatırımının en hızlı döndüğü iller arasında 18 yıl ile Ankara ve Şanlıurfa  ilk sırada yer aldı.19 yıl ile Gaziantep izliyor.En uzun amortisman süresi 31 yıl ile Muğla oldu.

Referans Türkiye Safir Gayrimenkul ofis olarak Bursa da ilçe farketmeksizin hizmet vermekteyiz.

Sektör temsilcileri, dolar kurunun 18 seviyesinden 12’ye kadar düşmesinden sonra ev fiyatlarında yüzde 3-5 aralığında bir düşüş kaydedildiğini fakat bunun ne kadar süreceğinin kurdaki istikrara bağlı olacağı vurguluyor. Genel beklenti ise, maliyetlerin geldiği mevcut seviyenin ardından ev fiyatlarının düşmeyeceği…Fiyatlardaki düşüş için ise müteahhitlerin önünü görmeye, öngörülebilir bütçe yapabilmesine ve üretime geçmelerine bağlı. Sürekli artmayan inşaat maliyetlerinin yanında bir de konut arzı çoğalırsa fiyatlar normalleşecektir.

Görüşlerini belirt

Compare listings

Karşılaştır