EPOSTA PAZARLAMA STRATEJİSİ

  • 2 yıl önce
  • 0

Eposta pazarlaması veya eposta gönderme şirketler,pazarlamacılar,danışmanlar tarafından en çok kullanılan araçlardan biri haline geldi.Pazarlama türü potansiyel müşterilere belirli ürünler ile ilgili bigilendirmek veya satmak için eposta kullanımına dayanır.

Başlangıçta bu tür bir pazarlama genellikle spam olarak kabul edildiğinden çok iyi sonuçlar elde etmedi.Ancak günümüzde pandemiyle birlikte önemi artmış bu tür faaliyet gerçekleştirmeyen firma kişi sayısı azdır.

Satışları artırmak,kendini tanıtmak,müşterileriyle bir iletişim akışı oluşturmak sonraki eylemleri gerçekleştirmek için bilgi edinmek veya güven bağı oluşturmak.

Eposta gönderimini etkili kılmak için ilk nokta epostaların alıcıların spam veya önemsiz postalarına ulaşmamasıdır.Bunun için en önemli noktalardan biri genel olarak yalnızca kullanıcılar kabul ederse eposta pazarlaması iyi sonuçlar ve iyi bir geri dönüş alacaktır. Ek olarak müşteri onayı istendiğinde kullanıcılar karşılığında hiçbir şey almadan bilgi almayı kabul etmediğinden fayda sağlayan bir şey sunması gerektiğini bilmeli.İzin aldıktan sonra kullanıcıyı daha iyi tanımak ve yakın bir ilişki güven geliştirmek için bunaltıcı olmasa da sürekli iletişim halinde olmalıdır.

Eposta pazarlama hizmetinde nelere dikkat edilmelidir?Her şeyden önce hangi mesajı iletmek istediğimiz kime ilettiğimiz konusunda net olmalıyız.Bu mesaj kullanıcı için çekici olmalı ve onu açıp okumaya motive etmelidir.

ADIM 1:Hedef belirleme  görsel,konuşma seçenekleri hedeflere göre tanımlanacaktır. Hedefler,potansiyel müşteriler oluşturmak,potansiyel müşteri veri tabanı oluşturmak, müşterileri hızlı bir şekilde bulmak.

ADIM 2:Hedef alıcılar iletişim kurmak istenilen alıcıların profiline uygun içerik sunma pazarlama etkinliğini üst düzeye  çıkarabilir.

ADIM 3:Eposta konusu ilk görünür öğesi kampanyanın başarısı için önemli bir unsurdur.Bir araştırmaya göre internet kullanıcısı günde 39 eposta alıyor.Okunma şansına sahip olmak için eposta pazarlamasının net ve çekici bir konusu olmalı.

ADIM 4:HTML epostalama avantajlarından biri tasarım olanaklarının sonsuz olması daha çekici bir görünüm sağlar.Maksimum 700 piksel genişliğinde tek sütunlu bir tasarım kullanılması önerilir.

ADIM 5:Kaliteli içerik kullanıcının harekete geçmesini teşvik etmek için katma değeri yüksek içerikler sunulması gerekir.

ADIM 6: Kampanyanın yayılması abonelikten çıkma bağlantılarının varlığı ve tüm bağlantıların çalıştığı kontrolü,mobildeki ekranın beklentilere uygunluğu epostaları iletmek için çok iyi bir kapasiteye sahip bir çözüm ile donatılmalı.

ADIM 7:Sonuçları analiz etme bir kampanya yayınlandıktan sonra işe yarayıp yaramadığını anlamak için rakamlara ve gösterge oranlarına sahip olacaksınız.Veriler gelecekteki stratejilerinizi gelişterecektir.

Eposta pazarlama kampanyaları ister özel bir teklifi,yeni bir portföy veya ürünü tanıtmak, tanıtım yapmak için kullanılır.Bir kampanya birkaç gün veya hafta içinde gönderilen 3-10 epostadan oluşabilir.

Eposta pazarlaması potansiyel müşterilere etkili dijital pazarlama stratejisidir.Bir kitle ile elektronik posta yoluyla iletişim kurmanın dijital pazarlama sürecidir.

Eposta pazarlaması sosyal medyayı ,SEO’yu geride bırakarak hala en etkili pazarlama kanalı olarak sıralanıyor.

Eposta pazarlaması hedef kitlenize ulaşmak için en güçlü  kanallardan biridir.

 

Görüşlerini belirt

Compare listings

Karşılaştır